Turboşarj revizyonu

TBcomfort

Düşük turlu balanslama
ikinci uzun kullanım süresi için bazdır

TBcomfort kaliteli bir tamirin temelini oluşturur: İlk adımda bileşenlerde ve monte edilmiş mil-rotor grubundaki balanssızlığı giderirsiniz. Böylece daha sonra yapılacak yüksek devirde balans işlemi için ön koşul sağlanmış olur. TBcomfort ile 16 kg’a kadar turboşarj bileşenleri ve rotor-mil grupları mükemmel biçimde balanslanabilmektedir. Uygulamada geniş ağırlık aralığı sayesinde ticari araçların, iş makinelerinin veya gemi motorlarının turboşarjlarını da balanslayabilirsiniz. Tüm bileşenlerin işlevi güvenli, kolay anlaşılır ve çoğu zaman kendi kendini açıklayan niteliktedir. Bu sayede kısa bir alıştırma süresinden sonra TBcomfort kullanımında uzmanlaşabilirsiniz.

Bir bakışta avantajları

  • Monoblok makine – hızlı kurulum ve devreye alma
  • 16 kg'a kadar geniş turboşarj ürün aralığı
  • Kolay ve çok az takım ile kolay uygulama
  • Enerji tasarruflu tahrik konsepti
  • Dokunmatik ekranlı kullanıcı arayüzü
  • Firmaya özel logolu rapor çıktıları

Kullanım

Her şey oldukça kolay

TBcomfort, kullanıcıları balans işlemi sırasında etkin biçimde destekleyen denenmiş uygulama felsefemize göre tasarlanmıştır. Bu desteği, C koruma sınıfına uygun ve kullanımı kolay olan koruma kapağında, rotoru tek elle yerleştirmeyi sağlayan kayış tahrik mekanizmasında, Tüm kontrol düğmelerinin mantıklı konumlandırılmasında ve hatta ölçüm ünitesindeki dokunmatik ekranda görebilirsiniz.

Makinenin ayarı için sadece rotorunuzun geometrik verilerini ölçüm ünitesine girmeniz yeterli. Balans öncesi kalibrasyon çevrimi yapmaya gerek yoktur.

Ölçüm tekniği

Zorlu ortamlarda dahi hassasiyet

CAB 820, dokunmatik TFT ekranlı yüksek performanslı ve dayanıklı bir endüstriyel PC dir. Bu sayede CAB 820 zorlu servis ortamlarında bile çalışmasını güvenilir biçimde sürdürebilir. Üst düzey hassasiyeti, yüksek güvenilirliği ve gerçekten kolay ve onaylanmış arayüzü sayesinde en yüksek performansı sunar. Sadece bir ana sayfa ve bir opsiyon sayfası ile balans için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi açıkça özetlenmiş ve mantıklı bir halde yapılandırılmış olarak bulabilirsiniz.
Rotor ayar sayfası ile balans için tüm gerekli parametreleri tanıtırsınız. Bu sırada kolay anlaşılır semboller, seçim menüleri ve dokunmatik ekran arayüzü ile kullanım yardımı sağlanır.

Güvenlik

Güvenliğiniz bizim için önemli

TBcomfort, 2010 yılı başından bu yana geçerli olan makine direktifi 2006/42/AB'nin tüm şartlarını yerine getirmektedir ve CE belgesine sahiptir. TBcomfort 'un koruma kapağı, ISO 7475-C Sınıfı koruma yönetmeliğinin fırlayan parçalara karşı getirdiği zorlu şartları sağlamaktadır. Yönetmeliklerde herhangi bir şart olmamasına rağmen, parmaklarınızın sıkışmaması için gerekli tedbirleri de aldık ve bu sayede neredeyse tüm ayarlar herhangi bir takım kullanmadan yapılmasını sağladık.

Teknik veriler

Rotor ölçüleri:

Maksimum rotor ağırlığı: 16 kg
En büyük rotor çapı: 350 mm
Mil ucu çapı: 6 – 30 mm 
Yatak arası mesafe: 15 – 230 mm
Ulaşılabilir minimum kalıcı balanssızlık: 0,1 gmm

Makine verileri:

Boyutlar: (bakınız çizim)
Toplam ağırlık: yakl. 700 kg
Güç kaynağı: 230V ± %10, 50 / 60 Hz
Rotor tahriği: Katlanabilir klempli-bant tahriği
Tahrik gücü: 200 W
Ses seviyesi: 65 dB'den az (ISO Rotor ile ölçülmüştür)
Koruyucu kapak: ISO 7475 Sınıf C'ye uygun (fırlayan parçalara karşı koruma)
2 renkli RAL 7035 (açık gri), RAL 7024 (grafit gri)
 

Ölçüm ünitesi:

CAB 820

Seçenekler:

Ölçme ünitesi CAB920 SmartTouch
Özel rafı ile klavye
Özel rafı ile rapor yazıcısı
16 kg ve 350 mm çapa kadar rotorlar için destek rolleri
30 – 70 mm mil ucu çapı için uygun roller seti
Kompresör pervanesi balansı için özel mil adaptör